#aesthetic

Posts tagged on #aesthetic

Top Posts Recent Posts

Top Posts

What time is it by you?🕚💛 @bezpoleznost.

What time is it by you?🕚💛 @bezpoleznost ...

Comment your 3 most recent emojis❤😊🌹
Follow @vintage.wh0re for more🌹.

Comment your 3 most recent emojis❤😊🌹 Follow @vintage.wh 0re for more🌹 ...

hi hi !! let’s do a COMPLIMENT chain! ⛓🥑 start by saying “hi” in the comments & compliment someone else!! ❄️ love doing these, because you are all sooo sweet to each other!! 🌵.

hi hi !! let’s do a COMPLIMENT chain! ⛓🥑 start by saying “hi” in the comments & compliment someone else!! ❄️ love doing these, because you are all sooo sweet to each other!! 🌵 ...

💌: 촬영 문의 DM 주세요~
🗝: 너의 눈에 비친 나의 모습이
늘 처음 만난 그 날만 같길
소리 없이 타오르는 불꽃같이
마지막처럼 내 입 맞추길.🌸❤️
Blackpink-forever young.
🥀tags: 
#photography #photographer #travelphotography #travel  #可愛い  #かわいい  #日本#ソウル  #シティ #可愛い #aesthetic #세라복  #tumblr #japanesegirl #사랑 #japan  #library #koreangirl #ullzang # #aesthetics #한국스타일 #촬영 #촬영문의 #모델 #일상 #17살 #light  #무료촬영 #model #촬영문의dm #pink.

💌: 촬영 문의 DM 주세요~ 🗝: 너의 눈에 비친 나의 모습이 늘 처음 만난 그 날만 같길 소리 없이 타오르는 불꽃같이 마지막처럼 내 입 맞추길.🌸❤️ Blackpink-forever young. 🥀tags: #photography #photographer #travelphotography #travel #可愛い #かわいい #日本#ソウル #シティ #可愛い #aesthetic #세라복 #tumblr #japanesegirl #사랑 #japan #library #koreangirl #ullzang # #aesthetics #한국스타일 #촬영 #촬영문의 #모델 #일상 #17#light #무료촬영 #model #촬영문의dm #pink ...

I have way too many mirrors in my room.

I have way too many mirrors in my room ...

Merhabalar🤗

Son zamanlarda okuduğum kitapların arasında beni en çok etkileyen eserlerden biri Renklerden Moru oldu. Kitabın feminist-aktivist yazarı Alice Walker, aynı zamanda şair ve yayımcıdır. Küçükken yaşadığı bir kazada bir gözünü kaybeden yazar, bu durumun kitaplara olan sevgisini azaltmasına izin vermemiş. 60’lı yıllarda, Martin Luther King’le beraber insan hakları için çalışmış. Yazar, Renklerden Moru’yla Pulitzer alan ilk Afroamerikan kadın olarak tarihe geçmiş. Renklerden Moru, Steven Spielberg tarafından sinemaya uyarlanmış ve 11 dalda Oscar adaylığı kazanmış. 
Kitap, 1930’lu yıllarda Amerika Birleşik Devletleri’nin güneyinde yaşayan Celie adında Afroamerikan bir kızın kendini bulma hikayesini anlatıyor. Annesi vefat eden Celie, kardeşleriyle zorlu bir yaşam sürmektedir. Ayrıca babasının tecavüzüne ve de şiddetine maruz kalmaktadır. Hiçbir zaman değer görmeyen Celie, küçük yaşında kendinden yaşça büyük bir dul adamla evlendirilir. Celie için yaşam aynı zorlukta devam ederken, hayatına giren insanlar ve yaşadığı olaylar genç kızın kendini keşfedip, güçlenmesine neden olacaktır.

Kitabın daha ilk sayfalarını okurken beynimden vurulmuşa döndüm.. Walker’ın kalemi öyle etkileyiciydi ki, eğitim almamış, kendini geliştirmesine izin verilmemiş Celie’nin kendine has diliyle yaşadıklarını anlattığı ilk bölümlerde tüylerim diken diken oldu. Özellikle Amerika’da yaşanan ırkçılık kavramına kitabında değinen yazar, Afrika’da yaşayan halkların kültürel yapısı ve o dönemde içinde bulundukları duruma dair eleştirilerini de kitabına adapte etmeyi başarmış. Mektup formatındaki kitap, Celie’nin yaşadığı korkunç şeyleri Tanrı’ya mektup olarak yazmasıyla başlıyor. Ezilmiş, bir insan olan Celie, kendi ayaklarının üzerinde durmayı başaran güçlü bir karaktere muazzam bir şekilde evriliyor ve durum değişiyor. Bu açıdan karakterin yaşadığı dönüşümü çok sevdim. Walker, cesur bir yaklaşımla dürüstçe erkek egemenliğini kitabında eleştirmiş. Okuduğum satırların pek çoğunu ömrüm boyunca unutamayacağıma da eminim.

Kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olduğu, bireylerin cinsiyetleri ve ırkları yüzünden ayrımcılığa uğramadığı bir dünyada yaşamak dileğiyle.🖤 @dogan_kitap.

Merhabalar🤗 Son zamanlarda okuduğum kitapların arasında beni en çok etkileyen eserlerden biri Renklerden Moru oldu. Kitabın feminist-aktivist yazarı Alice Walker, aynı zamanda şair ve yayımcıdır. Küçükken yaşadığı bir kazada bir gözünü kaybeden yazar, bu durumun kitaplara olan sevgisini azaltmasına izin vermemiş. 60’lı yıllarda, Martin Luther King’le beraber insan hakları için çalışmış. Yazar, Renklerden Moru’yla Pulitzer alan ilk Afroamerikan kadın olarak tarihe geçmiş. Renklerden Moru, Steven Spielberg tarafından sinemaya uyarlanmış ve 11 dalda Oscar adaylığı kazanmış. Kitap, 1930’lu yıllarda Amerika Birleşik Devletleri’nin güneyinde yaşayan Celie adında Afroamerikan bir kızın kendini bulma hikayesini anlatıyor. Annesi vefat eden Celie, kardeşleriyle zorlu bir yaşam sürmektedir. Ayrıca babasının tecavüzüne ve de şiddetine maruz kalmaktadır. Hiçbir zaman değer görmeyen Celie, küçük yaşında kendinden yaşça büyük bir dul adamla evlendirilir. Celie için yaşam aynı zorlukta devam ederken, hayatına giren insanlar ve yaşadığı olaylar genç kızın kendini keşfedip, güçlenmesine neden olacaktır. Kitabın daha ilk sayfalarını okurken beynimden vurulmuşa döndüm.. Walker’ın kalemi öyle etkileyiciydi ki, eğitim almamış, kendini geliştirmesine izin verilmemiş Celie’nin kendine has diliyle yaşadıklarını anlattığı ilk bölümlerde tüylerim diken diken oldu. Özellikle Amerika’da yaşanan ırkçılık kavramına kitabında değinen yazar, Afrika’da yaşayan halkların kültürel yapısı ve o dönemde içinde bulundukları duruma dair eleştirilerini de kitabına adapte etmeyi başarmış. Mektup formatındaki kitap, Celie’nin yaşadığı korkunç şeyleri Tanrı’ya mektup olarak yazmasıyla başlıyor. Ezilmiş, bir insan olan Celie, kendi ayaklarının üzerinde durmayı başaran güçlü bir karaktere muazzam bir şekilde evriliyor ve durum değişiyor. Bu açıdan karakterin yaşadığı dönüşümü çok sevdim. Walker, cesur bir yaklaşımla dürüstçe erkek egemenliğini kitabında eleştirmiş. Okuduğum satırların pek çoğunu ömrüm boyunca unutamayacağıma da eminim. Kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olduğu, bireylerin cinsiyetleri ve ırkları yüzünden ayrımcılığa uğramadığı bir dünyada yaşamak dileğiyle.🖤 @dogan_kitap ...

Most Recent